Od 1 kwietnia 2021 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy będzie przyjmował wnioski o przyznanie zasiłku celowego z przeznaczeniem na pokrycie bieżących kosztów utrzymania budynku/lokalu mieszkalnego dla rodzin wielodzietnych.

Pomoc adresowana jest do rodzin, kwalifikujących się do Karty Dużej Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej z powodu zwiększonych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Pomoc może być przyznana rodzinom o dochodzie nie przekraczającym 350% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie (określonego w ustawie o pomocy społecznej), czyli 1848zł netto na jedną osobę w gospodarstwie domowym.

W celu udzielenia pomocy finansowej konieczne będzie udokumentowanie przez rodzinę wielodzietną, prowadzącą wspólne gospodarstwo domowe, sytuacji dochodowej, rodzinnej i mieszkaniowej.

Jak złożyć wniosek?

  • osobiście: w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy przy ul. Rozłogi 10 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00,
  • listownie: na adres Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy przy ul. Rozłogi 10, 01-310 Warszawa,
  • telefonicznie: pod nr 22 487 13 00,
  • drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty:

Zgłoszenie klienta - wniosek o pomoc (DOCX 140KB)

Zaświadczenie o wynagrodzeniu (DOCX 15KB)