Na temat życia z niepełnosprawnością intelektualną masz więcej pytań niż odpowiedzi?
Chcesz lepiej wiedzieć, jak zachowywać się i co mówić w kontaktach z osobami z niepełnosprawnościami?
Lubisz poznawać ciekawych ludzi i różne punkty widzenia?

Zapraszamy na spotkanie prowadzone przez osobę z niepełnosprawnością intelektualną oraz trenera ze Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”!!!

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Miejsca Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki” przy ul. Powstańców Śląskich 44 w dniu 16.09.2021 r. w godz. 11:00 – 13:00.

Ilość osób w pomieszczeniu jest ograniczona, obowiązują zapisy https://bemowskie.pl/.../trzeba-zwyczajnie-byc-spotkanie.../

W trakcie wydarzenia porozmawiamy:
• o tym, co sprzyja większej aktywności i samodzielności tych osób,
• o obawach, mitach i faktach dot. niepełnosprawności intelektualnej,
• o tym, co pomaga w lepszym komunikowaniu się z ludźmi.

Będzie też okazja, aby zadać własne pytania!!!

Niepełnosprawność intelektualna nie oznacza jedynie przyjmowania wsparcia od innych i nie przekreśla ona możliwości rozwoju.
Warto otworzyć się na taką perspektywę i spróbować spojrzeć troszkę inaczej i ponad to, co wydaje się oczywiste... A czasem zwyczajnie być i usłyszeć.

Wydarzenie zrealizowane zostanie zrealizowane w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy w ramach Projektu „Warszawski zintegrowany model wsparcia środowiskowego osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną – testowanie i wdrażanie modelu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.