Uprzejmie informuję, że w okresie występowania stanu epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (SARS – Cov-2), ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Pracowników,  zgodnie z wytycznymi Wojewody Mazowieckiego Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy wprowadził ograniczenia dotyczące kontaktu bezpośredniego pomiędzy pracownikami Ośrodka a osobami ubiegającymi się o pomoc.

W związku z tym, w sytuacjach wymagających udzielenia pomocy prosimy kontaktować się z Ośrodkiem telefonicznie lub e-mailowo.

Wnioski Państwa o udzielenie pomocy (finansowej, rzeczowej, usługowej, kierowania
do ośrodków pobytu stacjonarnego, poradnictwa specjalistycznego, w tym kontaktu
z psychologiem) będą rozpatrywane z zastosowaniem koniecznych środków ostrożności tj.:

 • Po złożeniu przez Państwa wniosku o pomoc, pracownik socjalny skontaktuje się z państwem telefonicznie w celu przeprowadzenia rozeznania dotyczącego sytuacji zdrowotnej członków rodziny i pilności realizacji zgłoszonej potrzeby.
 • Realizacja wywiadu środowiskowego oraz zaplanowanie pomocy nastąpi
  w możliwie najszybszym terminie,  po uwzględnieniu realizacji niezbędnych potrzeb bytowych osób z grup szczególnego ryzyka.
 • W okresie stanu epidemicznego priorytetem pracy Ośrodka jest udzielanie pomocy osobom objętym kwarantanną, osobom starszym, samotnym (w tym samotnym rodzicom z małymi dziećmi) niepełnosprawnym, opuszczającym szpitale, bezdomnym.
 • W pierwszej kolejności udzielana jest pomoc żywnościowa i na leki,  usługowa w najniezbędniejszym zakresie,  pomoc w formie poradnictwa specjalistycznego (w tym kontaktu z psychologiem) oraz interwencji kryzysowej.

Ponadto Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej będą w kontakcie telefonicznym z osobami, które dotychczas korzystały z oferty pomocowej Ośrodka w celu monitorowania sytuacji bytowej i ewentualnego udzielenia wsparcia emocjonalnego.

Kontakt z OPS:
ul.Rozłogi 10, 01-310 Warszawa,
tel. 22 487 13 00, 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z NFZ:
W razie podejrzenia u siebie zakażenia wirusem SARS – Cov-2
Polecamy kontakt z infolinią  NFZ : 800 190 590

Kontakt z SANEPID-em:
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie
ul. Jana Kochanowskiego 21, 01-864 Warszawa kontakt z interesantami realizuje w następujący sposób:

W godzinach pracy PSSE w dni robocze od poniedziałku do piątku od 08:00 do 15:35 poprzez:

 1.  telefon do kancelarii PSSE: 22-310-79-00, fax 22-310-79-01;
 2. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 3. elektroniczna Skrzynka Podawcza (ePUAP): http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/0136sgqnu2;

Po godzinach pracy PSSE od 15:35 do 08:00 dnia następnego oraz w dni wolne od pracy poprzez:

 1. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 2. elektroniczna Skrzynka Podawcza (ePUAP): http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/0136sgqnu2;

Adresy skrytek ePUAP:
/0136sgqnu2/SkrytkaESP,
/0136sgqnu2/skrytka)