W lipcu Społeczność Chrześcijańska Zachód (wspólnota ewangelikalna na Bemowie) przy współpracy grupy wolontariuszy z USA oraz pracowników naszego Ośrodka Pomocy Społecznej zrealizowała projekt polegający na
wyremontowaniu 3 mieszkań naszych podopiecznych (w tym jeden gruntownie). Dziewiętnastu wolontariuszy z USA oraz 19 wolontariuszy z Polski w tydzień odmieniło warunki życia 3 rodzin. Było nie tylko malowanie, szpachlowanie, wymiana elektryki, czyszczenie, naprawianie kranów, drzwiczek, zawiasów, szorowanie, ale często wymiana mebli i łóżek. W akcję były zaangażowane miejscowe sklepy, które udzieliły zniżek na materiały oraz mieszkańcy remontowanych lokali, ich sąsiedzi czy zupełnie nieznajomi ludzie, którzy włączyli się w tę piękną inicjatywę. Całość finansowana była z środków Społeczności Chrześcijańskiej Zachód.
Wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrego serca dziękujemy za tę inicjatywę. Może ten przykład zachęci do zwrócenia uwagi na schorowanych sąsiadów i okazania im odrobiny serca i życzliwości? Zarówno wielka akcja jak i zwykła rozmowa mogą przywrócić radość życia drugiemu człowiekowi.

{gallery}remonty{/gallery}