Przypominamy, że Środowiskowy Dom Samopomocy działa bez zmian z uwzględnieniem nowych procedur. Uczestnikom sprawdzamy temperaturę i dezynfekujemy ręce. Podczas zajęć staramy się zachowywać dystans społeczny. Zapraszamy wszystkie osoby z doświadczeniem choroby psychicznej !!!

Środowiskowy Dom Samopomocy  jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Podstawowym celem działalności jest zapewnienie oparcia społecznego w środowisku lokalnym oraz podtrzymywanie  i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia.

Dom proponuje Uczestnikom bogaty program wspierająco-aktywizujący, który realizowany jest w formie zajęć indywidualnych i grupowych. Oferta zajęć skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Bemowa, w przypadku wolnych miejsc przyjmujemy również osoby z innych dzielnic Warszawy.

Tutaj znajdziesz: akceptację i zrozumienie, szansę na rozwój zainteresowań, przyjazną atmosferę, możliwość aktywnego spędzenia czasu, wsparcie zespołu terapeutycznego dla uczestników i ich rodzin.

Przyjdź lub zadzwoń !!!

Ośrodek Pomocy Społecznej
Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy
zaprasza
OSOBY Z DOŚWIADCZENIEM
KRYZYSU PSYCHICZNEGO
do
ŚRODOWISKOWEGO
DOMU
SAMOPOMOCY

 ROZŁOGI 10 (I piętro)
01-310 WARSZAWA
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZ. 8 – 16

logo ops

 tel. 22 487 13 88
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PROGRAM WSPIERAJĄCO – AKTYWIZUJĄCY DOMU OBEJMUJE M. IN.:

 • treningi funkcjonowania w codziennym życiu (np. kulinarny, higieniczny, gospodarczo-techniczny),
 • treningi umiejętności interpersonalnych     i rozwiązywania problemów ( np. spotkania społeczności, grupa wsparcia, trening prowadzenia rozmowy),
 • treningi umiejętności spędzania czasu wolnego (np. filmoterapia, biblioterapia, terapia zajęciowa ),
 • poradnictwo psychologiczne dla uczestników i ich rodzin,
 • pomoc w załatwianiu spraw urzędowych,
 • pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych,
 • niezbędną opiekę,
 • terapię ruchową (ćwiczenia, siłownia plenerowa, spacery nordic walking),      

Uczestnikiem ŚDS może zostać osoba, która:

 1. ma rozpoznanie choroby psychicznej,
 2. dostarczy opinię lekarza psychiatry,
 3. dostarczy opinię lekarza internisty,
 4. odbędzie rozmowę z kierownikiem placówki i uzyska jego zgodę na przyjęcie do ŚDS,
 5. złoży podanie z prośbą o przyjęcie do ŚDS  i zapozna się z obowiązującymi regulaminami.

Po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego przez pracownika socjalnego w miejscu zamieszkania kandydata na uczestnika, Dyrektor OPS Dzielnicy Bemowo wydaje decyzję administracyjną na pobyt w placówce, która określa okres pobytu w ŚDS, prawo do korzystania z usług Domu oraz odpłatność za usługi świadczone w ŚDS. Dopuszcza się możliwość korzystania z usług Domu w formie klubowej – po uzgodnieniu z Kierownikiem ŚDS.

W celu  rozszerzenia oferty usługowej ŚDS proponuje uczestnikom:

 • wyjścia do kina, teatru, muzeum,
 • spacery po Warszawie,
 • wyjścia do restauracji, poznawanie kuchni świata,
 • udział w warsztatach teatralnych,
 • zwiedzanie obiektów sportowych oraz udział w aktywnościach sportowych (basen, kręgle, bilard),
 • naukę języków obcych (angielski, rosyjski),
 • kawiarenkę internetową,
 • naukę obsługi komputera,
 • udział w zajęciach edukacyjnych z historii    i geografii
 • wycieczki przyrodnicze,
 • udział w spotkaniach okolicznościowych (Wielkanoc, Wigilia, Mikołajki, Andrzejki, Zabawa Karnawałowa, obchody imienin, Walentynki),
 • udział w zajęciach Klubu Popołudniowego „Tęczowy Uśmiech” - klub działa  w pomieszczeniach ŚDS w poniedziałki  i środy w godz. 16-19. Zapewnia  organizację czasu wolnego oraz wsparcie profesjonalisty.

 ZAPRASZAMY !!!

„Antyczny ChAD" to tytuł przedstawienia, które przygotowali i zagrali Uczestnicy ŚDS dla Pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej dnia 28 lipca 2020r. . Przedstawienie „Antyczny ChAD" to połączenie mitu greckiego o Demeter i obrazu choroby afektywnej dwubiegunowej. Spektakl tworzy swoistą przeplatankę nastrojów, rozpoczynając od manii, gdzie cały świat leży u naszych stóp, aż po depresję obezwładniającą nasze myśli, uczucia i ciało. Tak jak w micie o Demeter i Korze, tak i ta historia ma swoje szczęśliwe zakończenie, symbolizujące złoty środek ludzkiego nastroju, który da się osiągnąć nawet w ChADzie, dzięki pracy i akceptacji ze strony społeczności, takiej jak w Środowiskowym Domu Samopomocy. Prawdziwa sztuka, pełna emocji i wzruszeń, głębia wiedzy na temat choroby afektywnej dwubiegunowej.

Dziękujemy za możliwość przeżycia wzruszeń

Demeter wyszywa kwiaty Hades z instrumentem w dłoni patrzy na Korę kierującą wzrok w jego kierunku Przed nim leży duży, żółty kwiat

Zeus naprawia flet Demeter patrzy na niego z uśmiechem. Po drugiej stronie siedzi smutna Kora Obok niej siedzi Hades

Kora i Demeter siedzą obok siebie Kora gra na niebieskim flecie zaś Demeter wyszywa kwiaty i uśmiecha się

 

Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM zaprasza osoby 60+ do udziału w projekcie „Akademia Dobrego Życia po 60-tce”.

Zarządzenie Nr 13/2020
Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej
Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
z dnia 22 lipca 2020 r.

W sprawie ustalenia dnia 14 sierpnia 2020 r. i dnia 24 grudnia 2020 r. dniem wolnym od pracy za święto przypadające w sobotę dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Treść zarządzenia do pobrania (PDF 197KB)

Poniedziałki – 17:30-19:00
Wtorki – 10:00 – 11:30  i  13:30-15:00
Środy – 8:00 – 9:30  i  16:30-18:00
Czwartki – 16:15-17:45
Piątki – 8:00-9:30

Szanowni Państwo

W związku z obowiązującą w kraju sytuacją epidemiologiczną oraz zwiększającym się zapotrzebowaniem mieszkańców Dzielnicy w zakresie uzyskania wsparcia dotyczącego rozwiązywania problemów alkoholowych, informuję iż zostały przywrócone godziny prowadzenia dyżurów członków Dzielnicowego Zespołu Bemowo Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych (KRPA), we wtorek i środę wyznaczono dodatkowe dyżury w godzinach przedpołudniowych.
Wszelkie informacje oraz pytania można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.bemowo.waw.pl/zdrowie/profilaktyka-uzaleznien/krpa-dzielnicowy-zespol-bemowo/

Informacje na temat działań pomocowych realizowanych w 2020 r. w ramach zadań zleconych przez m.st. Warszawę, prowadzonych przez organizacje pozarządowe i placówki lecznictwa odwykowego podczas stanu epidemii COVID-19, zostały przedstawione na stronie z poniższego linku:

https://politykaspoleczna.um.warszawa.pl/uzaleznienia/problemy-spo-eczne-poradnictwo-podczas-epidemii

W załączeniu zamieszczamy aktualną ofertę wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie, świadczoną na terenie Miasta Stołecznego Warszawy na rzecz mieszkańców podczas epidemii Covid-19.

Przypominamy, że konsultanci Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo pozostają do Państwa dyspozycji pod dotychczasowymi numerami telefonów.

Jednocześnie informujemy, że Zespół Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy pracuje w zmienionym trybie, jednak możliwy pozostaje dotychczasowy kontakt telefoniczny bądź e-mailowy  - telefon 22 4871342 bądź 22 4871341, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta pomocowa (PDF 233KB)

Szanowni Państwo

W związku z obowiązującą w kraju sytuacją epidemiologiczną, informuję że, zostaje zmieniony do odwołania tryb i terminy posiedzeń oraz dyżurów KRPA Dzielnicowego Zespołu Bemowo
Wszelkie informacje oraz pytania można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pisanki wielkanocne w koszyczku

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, miłości
i nadziei na bezpieczne, spokojne dni
oraz optymizmu i wytrwałościw tych trudnych chwilach.

życzą:
Dyrekcja i Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej
Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

Wielkanoc 2020 r.

plakat o poszukiwaniu wolontariuszy w celu wsparcia osób starszych, niesamodzielnych, samotnych. Zgłoszenia tel 224871388 lub 512698711

Plakat: Warszawa wspiera seniorów z Bemowa.Jeżeli jesteś osobą starszą lub narażoną na ciężką postać koronawirusa skontaktuj się z nami pod nr. telefonu 224871300 lub email: bemowo.wsparcie@um.warszawa.pl

Zdjęcie maseczki ochronnej

DEKALOG ZDROWYCH ZACHOWAŃ DLA SENIORÓW

W „CZASACH ZARAZY ” *

1. 

Nie idziemy do przychodni- dzwonimy, piszemy Maile i SMS-y

2.

Leki wykupujemy na podstawie kodu przesłanego SMS em

3. 

Zakupy robimy unikając tłumów. Duże centra – ZAKAZANE

4.

Do banku, urzędu, na pocztę – idziemy tylko w nadzwyczajnych sytuacjach – wiele spraw można załatwić telefonicznie

5. 

Rezygnujemy ze spotkań rodzinnych i towarzyskich

6. 

Dbamy o higienę, często myjemy ręce, dezynfekujemy telefon

7. 

Unikamy dotykania oczu, nosa i ust

8. 

Zachowujemy bezpieczną  odległość od rozmówcy

9. 

Chronimy się podczas kichania i kaszlu

10.

Nie całujemy się na powitanie i nie dajemy ręki

*opracowane na podstawie tekstu Hanki Sowińskiej „naszemiasto” z dnia 19 marca 2020 oraz zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego z 10 marca br.

Komunikat o działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie m.st. Warszawy

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) oraz ogłoszeniem stanu epidemii na terenie kraju informujemy, że od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje na terenie m.st. Warszawy stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Obsługa klientów w punktach, także w zakresie nieodpłatnej mediacji, nie będzie świadczona.

Nieodpłatne porady są adresowane do osób, które nie są w stanie z własnych środków ponieść kosztów pomocy prawnej i obywatelskiej.

Na czas obowiązywania stanu epidemii, został zniesiony obowiązek składania oświadczeń
o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

W celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków komunikacji na odległość, należy zwrócić się
o poradę pod jeden z poniżej podanych adresów mailowych wskazując preferowaną formę kontaktu (telefon, mail)  lub w przypadku braku dostępu do Internetu zadzwonić pod numer 19115.

 

Dzielnica

 

formy pomocy i adresy punktów

dni i godziny udzielania telefonicznych lub mailowych porad prawnych lub obywatelskich

adresy mailowe punktów

Bemowo

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Rozłogi 10

Poniedziałek – piątek: 10.00 – 14.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Rozłogi 10

Poniedziałek – piątek: 15.00 – 19.00

nppngo2bemowo@ um.warszawa.pl 

Białołęka

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

ul. Modlińska 197

Poniedziałek – piątek: 8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

ul. Modlińska 197

Poniedziałek – piątek: 12.00 - 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bielany

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

ul. Żeromskiego 29, pok. 183

Poniedziałek – piątek: 8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

ul. Żeromskiego 29, pok. 183

Poniedziałek – piątek: 12.00 – 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mokotów

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców ul. Woronicza 44a, pok. 16

Poniedziałek, piątek: 11.30 – 15.30

Wtorek – czwartek: 9.00 – 13.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

ul. Bachmacka 1 A, pok. 3

Poniedziałek, piątek: 11.30 – 15.30

Wtorek – czwartek: 9.00 – 13.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ochota

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

ul. Białobrzeska 26

Poniedziałek: 13.00 – 17.00

Wtorek, czwartek: 8.00 – 12.00

Środa: 12.30 – 16.30

Piątek: 12.00 – 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

ul. Białobrzeska 26

Poniedziałek: 9.00 – 13.00

Wtorek, czwartek: 12.00 – 16.00

Środa: 8.30 – 12.30

Piątek: 8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praga - Południe

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy

ul. Walecznych 59   

Poniedziałek – piątek: 9.00 – 13.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy

ul. Paca 42

Poniedziałek – piątek: 12.00 – 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praga - Północ

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy ul. Ks. I. Kłopotowskiego 15, pok. 539

Poniedziałek, wtorek,

czwartek: 8.00 – 12.00

Środa, piątek: 12.00 - 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy ul. Ks. I. Kłopotowskiego 15, pok. 539

Poniedziałek, wtorek,

czwartek: 12.00 – 16.00

Środa, piątek: 8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rembertów

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

ul. Plutonowych 10

Poniedziałek: 16.00 – 20.00

Wtorek, czwartek: 12.00 – 16.00

Środa, piątek: 8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śródmieście

punkt specjalistyczny nieodpłatna mediacja

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

ul. Czerniakowska 178A

Poniedziałek – piątek: 9.00 – 13.00

W tym dyżur osoby o kwalifikacjach mediatora i radcy prawnego/adwokata   

Środa: 9.00 – 13.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

ul. Konwiktorska 3/5

Poniedziałek - piątek: 16.00 – 20.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Dom Kultury Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy ul. Anielewicza 3/5

Poniedziałek – piątek: 12.00 – 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Targówek

punkt specjalistyczny nieodpłatna mediacja

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

ul. Św. Wincentego 87, pok. 20

Poniedziałek – piątek: 8.30 - 12.30

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

ul. Św. Wincentego 87, pok. 20

Poniedziałek – piątek: 15.00 - 19.00

W tym dyżur osoby o kwalifikacjach mediatora i doradcy obywatelskiego   

Wtorek: 15.00 – 19.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ursus

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Pl. Czerwca 1976 r. nr 1

Poniedziałek: 14.00 – 18.00
Wtorek – piątek: 8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ursus

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Dom Kultury „Kolorowa”

ul. Sosnkowskiego 16

Poniedziałek: 13.00 – 17.00

Wtorek, środa: 16.00 – 20.00

Czwartek, piątek: 15.00 – 19.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ursynów

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Al. KEN 61, pok. 344

Poniedziałek: 14.00 – 18.00

Wtorek – piątek: 12.00 – 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Al. KEN 61, pok. 344

Poniedziałek: 10.00 – 14.00

Wtorek – piątek: 8:00 – 12:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wawer

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

ul. Żegańska 1, pok. 132

Poniedziałek – piątek:

8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

ul. Żegańska 1, pok. 132

Poniedziałek – piątek:

12.00 – 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wesoła

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

ul. 1 Praskiego Pułku 33, pok. 102

Poniedziałek: 14.00 – 18.00

Wtorek, czwartek, piątek: 10.00 – 14.00

Środa: 11.00 – 15.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wilanów

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawa

ul. Klimczaka 2, lok. 4

Poniedziałek: 14.00 – 18.00

Wtorek – piątek: 12.00 – 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawa

ul. Klimczaka 2, lok. 4

Poniedziałek – piątek: 8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Włochy

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy

Al. Krakowska 257, pok. 12

Poniedziałek: 14.00 – 18.00

Wtorek, czwartek, piątek: 8.00 – 12.00

Środa: 12.00 – 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy

Al. Krakowska 257, pok. 12

Poniedziałek: 10.00 – 14.00

Wtorek, czwartek, piątek: 12.00 – 16.00

Środa: 8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wola

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

ul. Żelazna 99

Poniedziałek: 14.00 – 18.00

Wtorek – piątek: 12.00 – 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

ul. Żelazna 99

Poniedziałek: 10.00 – 14.00

Wtorek – piątek: 8.00 – 12.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Żoliborz

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

ul. Słowackiego 6/8, pok. 1

Poniedziałek – piątek: 15.00 – 19.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

ul. Słowackiego 6/8, pok. 1

Poniedziałek – piątek: 9.00 – 13.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po uzyskaniu pomocy prawnej lub obywatelskiej istnieje możliwość wyrażenia anonimowej opinii na temat udzielonej porady. Należy wskazać imię i nazwisko osoby udzielającej porady, adres pocztowy lub mailowy punktu oraz datę udzielenia porady.

Opinię należy przesłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie na jeden z poniższych adresów:
1) Jeżeli pomoc prawna była świadczona przez punkt prowadzony przez adwokata lub radcę prawnego:
Biuro Prawne m.st Warszawy
Plac Bankowy 2,
00-095 Warszawa
2) Jeżeli pomoc prawna lub poradnictwo obywatelskie były świadczone przez punkt prowadzony przez organizację pozarządową (NGO):
Biuro Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy
ul. Kruczkowskiego 2
00-412 Warszawa

Plakat - Poszukujemy wolontariuszy do pomocy osobom samotnym i niesamodzielnym. kontakt tel. 22 4871388

Uprzejmie informuję, że w okresie występowania stanu epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (SARS – Cov-2), ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Pracowników,  zgodnie z wytycznymi Wojewody Mazowieckiego Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy wprowadził ograniczenia dotyczące kontaktu bezpośredniego pomiędzy pracownikami Ośrodka a osobami ubiegającymi się o pomoc.

W związku z tym, w sytuacjach wymagających udzielenia pomocy prosimy kontaktować się z Ośrodkiem telefonicznie lub e-mailowo.

Wnioski Państwa o udzielenie pomocy (finansowej, rzeczowej, usługowej, kierowania
do ośrodków pobytu stacjonarnego, poradnictwa specjalistycznego, w tym kontaktu
z psychologiem) będą rozpatrywane z zastosowaniem koniecznych środków ostrożności tj.:

 • Po złożeniu przez Państwa wniosku o pomoc, pracownik socjalny skontaktuje się z państwem telefonicznie w celu przeprowadzenia rozeznania dotyczącego sytuacji zdrowotnej członków rodziny i pilności realizacji zgłoszonej potrzeby.
 • Realizacja wywiadu środowiskowego oraz zaplanowanie pomocy nastąpi
  w możliwie najszybszym terminie,  po uwzględnieniu realizacji niezbędnych potrzeb bytowych osób z grup szczególnego ryzyka.
 • W okresie stanu epidemicznego priorytetem pracy Ośrodka jest udzielanie pomocy osobom objętym kwarantanną, osobom starszym, samotnym (w tym samotnym rodzicom z małymi dziećmi) niepełnosprawnym, opuszczającym szpitale, bezdomnym.
 • W pierwszej kolejności udzielana jest pomoc żywnościowa i na leki,  usługowa w najniezbędniejszym zakresie,  pomoc w formie poradnictwa specjalistycznego (w tym kontaktu z psychologiem) oraz interwencji kryzysowej.

Ponadto Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej będą w kontakcie telefonicznym z osobami, które dotychczas korzystały z oferty pomocowej Ośrodka w celu monitorowania sytuacji bytowej i ewentualnego udzielenia wsparcia emocjonalnego.

Kontakt z OPS:
ul.Rozłogi 10, 01-310 Warszawa,
tel. 22 487 13 00, 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z NFZ:
W razie podejrzenia u siebie zakażenia wirusem SARS – Cov-2
Polecamy kontakt z infolinią  NFZ : 800 190 590

Kontakt z SANEPID-em:
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie
ul. Jana Kochanowskiego 21, 01-864 Warszawa kontakt z interesantami realizuje w następujący sposób:

W godzinach pracy PSSE w dni robocze od poniedziałku do piątku od 08:00 do 15:35 poprzez:

 1.  telefon do kancelarii PSSE: 22-310-79-00, fax 22-310-79-01;
 2. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 3. elektroniczna Skrzynka Podawcza (ePUAP): http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/0136sgqnu2;

Po godzinach pracy PSSE od 15:35 do 08:00 dnia następnego oraz w dni wolne od pracy poprzez:

 1. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 2. elektroniczna Skrzynka Podawcza (ePUAP): http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/0136sgqnu2;

Adresy skrytek ePUAP:
/0136sgqnu2/SkrytkaESP,
/0136sgqnu2/skrytka)

Informacja o możliwości zamówienia posiłków z dowozem z firmy cateringowej Szwajcarka. Tel:517-420-984

Dalsza część informacji o dostawie jedzenia

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Bemowa,
Informujemy, że w związku z sytuacją związaną ze stanem zagrożenia epidemicznego pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej (psycholodzy, terapeuci, interwenci kryzysowi) świadczą pomoc w formie konsultacji telefonicznych.
Jeśli potrzebujecie Państwo wsparcia z powodu obaw, poczucia osamotnienia i innych trudnych emocji związanych z aktualną sytuacją, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji w godzinach pracy Ośrodka (od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00).

Chęć uzyskania wsparcia możecie Państwo zgłaszać pod numerem telefonu: 22 48 71 300
lub poprzez kontakt telefoniczny z rejonowym pracownikiem socjalnym.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jednocześnie przypominamy o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej poprzez ogólnopolskie numery:
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (czynny całodobowo)
116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufania (czynny codziennie od 14:00 do 22:00

Szanowni Państwo
Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronowirusem w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo pracowników Ośrodka wnioski o pomoc przyjmujemy drogą telefoniczną i e-mailową. Numer telefonu, pod którym przyjmowane są wnioski: 22 48 71 300 lub poprzez kontakt telefoniczny z rejonowym pracownikiem socjalnym.
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronowirusem oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronowisa COVID-19 w okresie od 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r. zawieszamy prowadzenie zajęć grupowych, w szczególności w:

 • Środowiskowym Domu Samopomocy;
 • Ośrodku Wsparcia i Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych;
 • Bemowskim Klubie Integracji Społecznej ;
 • Klubie Seniora;

Oraz grupowe spotkania:

 • Warsztaty umiejętności opiekuńczo-wychowawczych „Szkoła dla Rodziców”;
 • Grupa spotkaniowa dla mam z dziećmi do ukończenia 1 roku życia "Wioska mam";
 • Popołudniowy Klub „Tęczowy Uśmiech”;
 • Grupa wsparcia dla opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera;
 • Grupa dla osób uzależnionych i współuzależnionych;
 • Trening rozwoju osobistego dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie.