Witamy na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej <br> Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy
Witamy na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej
Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

Na naszej stronie, znajdą Państwo informacje o podejmowanych przez nas zadaniach, formach udzielanej pomocy i warunkach ich przyznawania oraz aktualnych wydarzeniach

Aktualności

Zdjęcie maseczki ochronnejDEKALOG ZDROWYCH ZACHOWAŃ DLA SENIORÓW W „CZASACH ZARAZY ”30 marzec 2020

DEKALOG ZDROWYCH ZACHOWAŃ DLA SENIORÓW

W „CZASACH ZARAZY ” *

1. 

Nie idziemy do przychodni- dzwonimy, piszemy Maile i SMS-y

2.

Leki wykupujemy na podstawie kodu przesłanego SMS em

3. 

Zakupy robimy unikając tłumów. Duże centra – ZAKAZANE

4.

Do banku, urzędu, na pocztę – idziemy tylko w nadzwyczajnych sytuacjach – wiele spraw można załatwić telefonicznie

5. 

Rezygnujemy ze spotkań rodzinnych i towarzyskich

6. 

Dbamy o higienę, często myjemy ręce,...

Czytaj więcej...
Komunikat o działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie m.st. Warszawy27 marzec 2020

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) oraz ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego na terenie kraju informujemy, że od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje na terenie m.st. Warszawy stacjonarna...

Czytaj więcej...
Szanowni Państwo - Mieszkańcy Dzielnicy Bemowo18 marzec 2020

Uprzejmie informuję, że w okresie występowania stanu epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (SARS – Cov-2), ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Pracowników,  zgodnie z wytycznymi Wojewody Mazowieckiego Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy wprowadził ograniczenia dotyczące kontaktu bezpośredniego pomiędzy pracownikami Ośrodka a osobami ubiegającymi się o pomoc.

W związku z tym, w sytuacjach wymagających udzielenia pomocy...

Czytaj więcej...
Pomoc w formie konsultacji telefonicznych17 marzec 2020

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Bemowa,
Informujemy, że w związku z sytuacją związaną ze stanem zagrożenia epidemicznego pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej (psycholodzy, terapeuci, interwenci kryzysowi) świadczą pomoc w formie konsultacji telefonicznych.
Jeśli potrzebujecie Państwo wsparcia z powodu obaw, poczucia osamotnienia i innych trudnych emocji związanych z aktualną sytuacją, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji w godzinach pracy...

Czytaj więcej...
Komunikat w sprawie przyjmowania wniosków.13 marzec 2020

Szanowni Państwo
Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronowirusem w trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo pracowników Ośrodka wnioski o pomoc przyjmujemy drogą telefoniczną i e-mailową. Numer telefonu, pod którym przyjmowane są wnioski: 22 48 71 300 lub poprzez kontakt telefoniczny z rejonowym pracownikiem socjalnym.
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...
Odwołane posiedzenia i dyżury KRPA13 marzec 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, informujemy że, zostają odwołane posiedzenia i dyżury
KRPA Dzielnicowego Zespołu Bemowo w okresie najbliższych dwóch tygodni tj. od 16 do 27 marca br.
Wszelkie informacje oraz pytania można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...
Zawieszenie prowadzenia zajęć grupowych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym12 marzec 2020

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronowirusem oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronowisa COVID-19 w okresie od 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r. zawieszamy prowadzenie zajęć grupowych, w szczególności w:

  • Środowiskowym Domu Samopomocy;
  • Ośrodku Wsparcia i Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych;
  • Bemowskim Klubie Integracji Społecznej ;
  • Klubie Seniora;

Oraz grupowe spotkania:

  • Warsztaty umiejętności...
Czytaj więcej...
Czasowe zawieszenie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy12 marzec 2020

W związku z poleceniem Wojewody Mazowieckiego zawiesza się czasowo działalność Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Rozłogi 10 w terminie od dnia 12 marca 2020r. do dnia 25 marca 2020 r.

Decyzja Wojewody (PDF 26KB)

Czytaj więcej...
Nabór na wolne stanowisko ASYSTENT RODZINY w Dziale Pomocy Specjalistycznej10 marzec 2020

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy ul. Rozłogi 10 , 01-381 Warszawa ogłasza nabór na wolne stanowisko ASYSTENT RODZINY w Dziale Pomocy Specjalistycznej

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku asystenta rodziny będzie należała realizacja zadań wskazanych w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1111) :

  • opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy...
Czytaj więcej...
Nabór na wolne stanowisko inspektor/starszy inspektor w Zespole Finansowo-Księgowym12 luty 2020

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy ul. Rozłogi 10, 01-381 Warszawa ogłasza nabór na wolne stanowisko inspektor/starszy inspektor w Zespole Finansowo-Księgowym (Ponowienie)

Czytaj więcej...

Nasze media

company1 company2 company3 company4 company5 company6 company7 company8